fot. PAP/Zbigniew Meissner

Były minister skarbu W. Karpiński pozostanie w areszcie

Podejrzany o korupcję były minister skarbu Włodzimierz Karpiński pozostanie w areszcie co najmniej do 24 listopada. Nie będzie mógł wyjść na wolność nawet po wpłaceniu poręczenia majątkowego. Tak zdecydował dziś Sąd Apelacyjny w Katowicach.

Włodzimierz Karpiński jest jednym z podejrzanych w tzw. aferze śmieciowej w stołecznym ratuszu.

Prokurator Jacek Otola ze śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej poinformował, że sąd apelacyjny przychylił się do zażalenia śledczych na wcześniejszą decyzję sądu okręgowego, który zgodził się na wyjście Karpińskiego z aresztu po wpłaceniu kaucji.

– Sąd Apelacyjny w Katowicach podzielił argumenty prokuratury. Wskazał, że zachodzi wysokie prawdopodobieństwo sprawstwa podejrzanego. Grozi mu realnie surowa kara pozbawienia wolności. W realiach mniejszej sprawy, w ocenie sądu apelacyjnego – podobnie jak w ocenie prokuratora – zachodzi wysoka, realna obawa matactwa procesowego w sytuacji, gdyby zostały zastosowane wolnościowe środki zapobiegawcze, czyli  inne niż dotychczasowe aresztowanie – mówił prokurator Jacek Otola.

Śledztwo prokuratury, w którym jednym z podejrzanych jest Włodzimierz Karpiński, dotyczy przyjęcia korzyści majątkowych i powoływania się na wpływy przy przetargach na wywóz i utylizację nieczystości w stolicy.

Polityk Platformy Obywatelskiej w przeszłości był prezesem Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Warszawie.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl