fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

KO złożyła do prokuratury zawiadomienie w sprawie marszałek Sejmu

Koalicja Obywatelska składa zawiadomienie do prokuratury w sprawie marszałek Sejmu, Elżbiety Witek. Chodzi o wczorajszą reasumpcję głosowania nad odroczeniem obrad izby. Politycy KO zarzucają marszałek złamanie prawa.

Według nich Elżbieta Witek przekroczyła swoje uprawnienia, naruszyła regulamin Sejmu i naraziła się na odpowiedzialność karną. O zawiadomieniu poinformowali posłowie Kamila Gasiuk-Pihowicz i Arkadiusz Myrcha.

W ocenie posła PiS Marka Suskiego jest ono bezzasadne.

Regulamin Sejmu mówi o tym, że jeżeli jest złożony wniosek o reasumpcję, to marszałek ma obowiązek taki wniosek przegłosować i to Sejm decyduje, czy reasumpcja będzie, czy nie. W tym wypadku większość sejmowa zdecydowała o reasumpcji i odrzuciła wniosek o odroczenie obrad. Platforma Obywatelska już nie bardzo wie co zrobić, bo przegrała wszystko. Oczywiście Borys Budka ma konwencję i z mównicy groził marszałek Sejmu sądami, więzieniem, odpowiedzialnością karną. Niestety, polska opozycja nie ma klasy, powinna przyjąć porażkę z honorem – mówił Marek Suski.

Marszałek Sejmu uzasadniała, że wniosek o reasumpcję głosowania złożyła grupa posłów, gdyż przy głosowaniu ws. odroczenia obrad nie została podana data, do kiedy miałyby być one odroczone. W powtórnym głosowaniu większość sejmowa sprzeciwiła się odroczeniu obrad. Następnie Sejm przyjął m.in. ustawę medialną.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl