fot. Tomasz Strąg

Szef MON: Podwyżki dla żołnierzy będą przyznane zgodnie z planem

Podwyżki dla żołnierzy będą przyznane zgodnie z planem – zapewnił w piątek szef MON Mariusz Błaszczak. Podkreślił, że pogłoski o rzekomym przeznaczeniu pieniędzy dla żołnierzy na inne cele są nieprawdziwe.

„Pojawił się kolejny fake news, który natychmiast prostujemy. Podwyżki dla żołnierzy będą przyznane zgodnie z planem. Krążące wśród żołnierzy pismo o rzekomym przeznaczeniu pieniędzy na podwyżki na inne cele to fałszywka. Sprawą zajmuje się SKW” – napisał Mariusz Błaszczak w piątek na Twitterze.

Od kilku dni na forach wojskowych żołnierze poruszają temat wprowadzenia zaplanowanych podwyżek oraz wypłat dodatków do uposażeń. Część z nich, powołując się na informacje ze swoich jednostek, informuje kolegów, że „wszystko poza uposażeniem zostało wstrzymane”. Inni piszą, że otrzymali dodatki np. mundurówki i odprawy zgodnie z dotychczasowymi zasadami.

„Nie będzie mundurówki, podwyżki oraz innych dodatków”, „minister już podjął decyzję, wszystko wstrzymane”, „nie ma podwyżek i mundurówki, dodatki i odprawy zamrożone”, „jest decyzja o wstrzymaniu wszystkich płac oprócz uposażenia, dostały ją dziś wszystkie WOG-i (Wojskowe Oddziałały Gospodarcze – przyp. red.)”, „dokładnie wszystko wstrzymane, WOG-i mają wytyczne od ministra” – to fragmenty wpisów niektórych forumowiczów. Niektórzy z nich powołują się na „pismo” lub „pisma”, które widzieli – np.: „Jest kwit na zablokowanie wszystkiego oprócz pensji”.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl