fot. pixabay

Płyn do dezynfekcji trafi do hospicjów. Pomoc Kościołowi w Potrzebie oraz Bank Ochrony Środowiska zakupiły blisko 4 tys. litrów płynu

Pomoc Kościołowi w Potrzebie razem z Bankiem Ochrony Środowiska zakupiły blisko 4 tys. litrów płynu do dezynfekcji. Trafi on do hospicjów i zakładów opiekuńczo-leczniczych, z którymi współpracuje Papieskie Stowarzyszenie.

Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie od wielu lat pomaga w leczeniu ofiar wojny. Dzieje się tak w Syrii. Teraz, w związku z koronawirusem, stowarzyszenie z tą pomocą wychodzi do polskich hospicjów. Pierwszy transport z płynem dezynfekcyjnym – jak poinformował ks. prof. Waldemar Cisło – jest już na miejscu.

– Siedem palet już zostało rozdysponowane trzem hospicjum na Dolnym Śląsku i jednemu w Sopocie, z którym współpracujemy z tamtejszym Caritasem – powiedział ks. prof. Waldemar Cisło.

To jednak nie wszystko. W przyszłym tygodniu do hospicjów i zakładów opiekuńczo-leczniczych, z którymi współpracuje stowarzyszenie, trafi także partia 2 tys. maseczek ochronnych dla personelu medycznego. Wszystko we współpracy z Bankiem Ochrony Środowiska.

– Pan prezes Białowąs, który zdecydował się na przeznaczenie środków, a my zakupiliśmy te maski, natomiast Bank Ochrony Środowiska pomógł nam w zaprzyjaźnionej firmie zakupić płyn dezynfekujący – wyjaśnił przewodniczący polskiej sekcji Pomocy Kościołowi w Potrzebie.

Potrzeb, jak zaznaczył ks. Waldemar Cisło, jest jednak znacznie więcej.

– Nie wszyscy mamy wystarczająco dużo środków, nie wszyscy mamy dużo możliwości, żeby działać, ale chodzi o to, że ci, którzy nie mogą, żeby się pomodlili za lekarzy, za tych wszystkich posługujących chorym – apelował przewodniczący stowarzyszenia.

Maseczki w najbliższych dniach powinny dotrzeć do Polski. Cała pomoc kosztowała ok. 150 tys. zł.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl