fot. twitter.com/PremierRP

Rząd apeluje o pozostanie w domach w czasie Świąt Wielkanocnych

Święta Wielkanocne spędźmy w domach. Nie odwiedzajmy znajomych, ani rodziny – taki apel płynie od rządu. Brak odpowiedzialności może spotęgować liczbę chorych.

Nie ma w Polsce dnia bez informacji o śmierci osób zakażonych koronawirusem.

Z danych Głównego Inspektoratu Sanitarnego wynika, że prawie co trzeci przypadek zakażenia w Polsce to efekt kontaktu z chorym w szpitalu lub przychodni.

Z powodu wirusa zamykane są kolejne oddziały w polskich szpitalach. Władze apelują, by podczas tegorocznych świąt nie odwiedzać swoich najbliższych.

– Gdybyśmy spędzili te święta w taki sposób, jak zwykle je spędzaliśmy – radośnie i razem z najbliższymi, rodziną, za miesiąc mielibyśmy 30, 40, 50 tys. więcej osób chorych. To oznaczałoby, że kilkaset osób z tej grup by zmarło – zaznacza minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Szef resortu zdrowia apeluje, by nie podróżować i święta spędzić w gronie osób, z którymi mieszkamy. A z pozostałymi bliskimi łączyć się poprzez telefon czy internet.

– Postarajmy się, żeby te święta były świętami życia, żeby oszczędzić te osoby, żebyśmy nie mieli przyrostów gwałtownych i żeby uratować te życia ludzie, które możemy uratować poprzez zachowanie tego trudnego reżimu – mówi minister Łukasz Szumowski.

W trakcie Świąt Wielkanocnych służbę pełni około 25 tys. funkcjonariuszy policji, wspieranych przez żołnierzy oraz strażników miejskich.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl