fot. PAP/Rafał Guz

Kolejne umowy na sprzęt dla polskiej armii

Na dzisiaj zaplanowano podpisanie umowy z polskim producentem broni –  zapowiedział wicepremier, minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak. Chodzi o zestawy rakietowe Piorun. Zostały one już sprawdzone w walkach na Ukrainie.

Minister obrony narodowej został powołany przez prezydenta RP Andrzeja Dudę na wicepremiera oraz przewodniczącego Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych. [czytaj więcej]

Podczas przemówienia nawiązał do swojej obecnej pracy.

– 2020 rok to zamówienie samolotów F-35, czyli najnowocześniejszych samolotów na świecie. 2021 rok to wyposażenie Wojska Polskiego w Bayraktary (tureckie drony bojowe). Widzimy, że Bayraktary sprawdzają się na polu walki na Ukrainie. (…) 2022 rok to zamówienie 250 czołgów Abrams, czyli najlepszych czołgów na świecie – powiedział Mariusz Błaszczak.

Wcześniej Wojsko Polskie wzbogaciło się o wyrzutnie HIMARS. Jeszcze w tym roku do Polski trafią przeciwrakietowe wyrzutnie Patriot. Dodatkowo dzięki Ustawie o obronie Ojczyzny zwiększony zostanie zakresu modernizacji wojska.

– Krytykowano mnie,  że zamówienia są zbyt małe, jeżeli chodzi o ilość, ale one były konsekwencją możliwości budżetowych. Możliwości budżetowe skokowo wzrastają i w związku z tym są kolejne zamówienia – wskazał wicepremier.

Zostanie dziś podpisana kolejna umowa z polskim producentem broni.

– To będzie broń, która również sprawdziła się na Ukrainie. (…) To jest broń, w którą wyposażyliśmy wojska ukraińskie – powiedział minister obrony narodowej.

Chodzi o zamówione dla Wojska Polskiego przeciwlotnicze zestawy rakietowe Piorun. Mają one trafić do naszego wojska jeszcze w tym roku.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl