fot. twitter.com

PAP nieoficjalnie: są wnioski o areszt trójki zatrzymanych ws. reprywatyzacji

Wrocławska prokuratura regionalna skierowała do sądu wnioski o areszt trzech osób – b. urzędniczki MS Marzeny K.,  b. dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej mec. Grzegorza M. i biznesmena Janusza P., zatrzymanych ws. reprywatyzacji Chmielnej 70  – dowiedziała się nieoficjalnie PAP.

Cała trójka zatrzymana została w poniedziałek przez CBA. We wtorek od godziny 10.00 przesłuchiwano ich we wrocławskiej prokuraturze, usłyszeli zarzuty. Prokuratura nie ujawnia jednak na razie szczegółów.

W poniedziałek rzeczniczka Prokuratury Krajowej, prokuratur Ewa Bialik mówiła, że zarzuty przedstawione trójce będą dotyczyć „popełnienia przestępstw o charakterze korupcyjnym i oszustwa na szkodę spadkobierców nieruchomości, którzy stracili ponad 13 milionów złotych”.

Według informatora PAP, ze źródeł zbliżonych do śledztwa, we wtorek wieczorem zapadła decyzja o skierowaniu do sądu trzech wniosków o areszt. Razem z zatrzymaną w poniedziałek trójką, w prokuraturze przesłuchiwani byli też b. zastępca dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m.st. Warszawy Jakub R. i jego matka, adwokat Alina D. – doprowadzeni z aresztu śledczego. Oni też – według nieoficjalnych informacji PAP – mieli usłyszeć zarzuty.

PAP/RIRM

drukuj