fot. twitter.com

Premier Morawiecki udaje się dziś do Drezna

Premier Mateusz Morawiecki udaje się dziś do Drezna. Tam spotka się m.in. z premierem Saksonii Michaelem Kretschmerem oraz przewodniczącym Bundestagu Wolfgangiem Schäuble. Szef polskiego rządu weźmie również udział w otwarciu Europejskiego Forum, Badań i Innowacji.

Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz wskazała, że to już kolejne forum, na którym Polska będzie mogła pokazać swoją gospodarkę.

– To będzie jedno z kolejnych gremiów, na których będziemy prezentować nową twarz polskiej gospodarki. Przypomnę, że na początku tego roku takie forum odbyło się w Berlinie, gdzie pokazywaliśmy polskie firmy technologiczne. W Dreźnie takich nowych prezentacji także będzie kilka, więc za chwileczkę również będziemy mieć takie spotkanie w formacie procesu berlińskiego w Poznaniu. Tak więc pokazujemy, że nasza gospodarka nie tylko ma się dobrze i rozwija się w tempie 4,7 PKB, ale także jest ona coraz bardziej innowacyjna – powiedziała minister Jadwiga Emilewicz.

Zwiększeniu poziomu innowacyjności ma służyć m.in. projekt nowego Prawa zamówień publicznych, który w ubiegłym tygodniu przyjął rząd. Głównym celem nowej ustawy ma być wzrost liczby firm startujących w przetargach.

RIRM

drukuj