fot. PAP/Radek Pietruszka

Min. Morawiecki: w JP Morgan w Polsce zatrudnienie znajdzie kilka tysięcy osób

Bank JP Morgan otworzy swoją siedzibę w Polsce, w ciągu kilku lat zatrudnienie znajdzie kilka tysięcy osób – poinformował w piątek wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

Mateusz Morawiecki pytany był w radiowej Trójce o to, czy zapadła już klamka, że bank inwestycyjny JP Morgan będzie w Polsce.

Mogę potwierdzić, że rzeczywiście tak jest. My te rozmowy żmudne, trudne, prowadzimy od wielu miesięcy, ale tak, ta klamka już zapadła i rzeczywiście największy bank świata – bo tak jest, to jest kapitalizacja 330 miliardów dolarów – największy pod względem wartości bank świata, jeden z najbardziej dynamicznych, rzeczywiście utworzy swoją siedzibę (w Polsce – PAP)” – powiedział wicepremier.

W ciągu najbliższych paru lat będzie tutaj już pracowało kilka tysięcy nowych osób z kompetencjami takimi jak zarządzanie danymi, zarządzanie ryzykiem kredytowym, łańcuchami dostaw, czyli kompetencje matematyczne, statystyczne, ale też w dużym stopniu inżynierskie i zarządcze. To mnie bardzo cieszy, bo to są lepiej płatne miejsca pracy i rzeczywiście jest to ogromny sukces, bo to trochę taki Mercedes w sektorze usług” – powiedział minister Mateusz Morawiecki.

PAP/RIRM

drukuj