fot. pixabay.com

Premier M. Morawiecki udaje się do Gruzji. Spotka się z szefem tamtejszego rządu

Premier Mateusz Morawiecki złoży dziś wizytę w Gruzji. Tam spotka się z szefem gruzińskiego rządu, Iraklim Garibaszwilim. Wizyta wpisuje się w cykl spotkań polskiego premiera z europejskimi przywódcami, poświęconych inwazji Rosji na Ukrainę.  

Rzecznik rządu Piotr Müller zwrócił uwagę, że Gruzja jest ważnym elementem geopolitycznej układanki, ponieważ wiele lat temu ten kraj również został zaatakowany przez Rosję. Wskazał taż na cele wizyty Mateusza Morawieckiego.

– Pan premier Mateusz Morawiecki spotka się z premierem Gruzji w Batumi. Będą rozmawiać o kwestiach związanych z bezpieczeństwem, geopolityką. Wychodzimy krok do przodu. Tam, gdzie mogą pojawiać się różnego rodzaju ryzyka, chcemy od naszych gruzińskich partnerów poznać bezpośrednie informacje w tym zakresie – zaznaczył Piotr Müller.    

Na początku tygodnia premier Mateusz Morawiecki oraz wicepremier Jarosław Kaczyński, wspólnie z szefami rządów Czech i Słowenii, odwiedzili Kijów.

Tam doszło do rozmów z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl