[TYLKO U NAS] Premier M. Morawiecki: Chciałbym powołać nowy rząd już na początku przyszłego tygodnia

Chciałbym, aby już na początku przyszłego tygodnia można było powołać Radę Ministrów, praktycznie w bardzo podobnym, niemalże identycznym składzie, ponieważ bardzo wysoko oceniam pracę ministrów, moich kolegów i koleżanek z rządu – powiedział w programie „Rozmowy niedokończone” na antenie TV Trwam premier Mateusz Morawiecki.

Zmian w rządzie nie trzeba robić pochopnie – zaznaczył Mateusz Morawiecki.

– Jeżeli będą potrzebne jakieś zmiany, to myślę, że nie trzeba ich robić pochopnie, tylko warto zastanowić się nad tym, oczywiście razem z kierownictwem politycznym, które zagwarantowało, że dzisiaj możemy sprawować nasze rządy w Rzeczpospolitej – zaznaczył premier.

Jak dodał, „jeżeli będzie uzgodnienie z marszałkiem, prezydentem i kierownictwem politycznym, to chciałbym, aby we wtorek wygłoszone zostało moje expose. Wtedy również mogłoby się odbyć głosowanie nad wotum zaufania dla Rady Ministrów w nowym kształcie” – wskazał gość „Rozmów niedokończonych”.

Na pewno będą pewne zmiany strukturalne, jak planowała przede mną Pani premier – powiedział Mateusz Morawiecki.

Z rad Pani premier chętnie korzystam. Ona ma ogromne doświadczenie i spojrzenie na to, co się dzieje wewnątrz rządu; na eliminowanie barier międzyresortowych, które często są zmorą funkcjonowania administracji publicznej, z resztą nie tylko w Polsce, ale mnie interesuje tylko Polska. Tutaj będę starał się robić wszystko, żeby tych barier było jak najmniej. Będę chciał tak ukształtować współpracę pomiędzy poszczególnymi resortami, żeby ona była jak najbardziej efektywna dla dobra Rzeczpospolitej, dla zapewnienia, że cele społeczne i gospodarcze, które realizujemy, będą szły co najmniej tak dobrze, jak do tej pory – powiedział Prezes Rady Ministrów.

Prezes Rady Ministrów wskazał na najważniejsze cele nowego rządu.

Utrzymując ogromną uwagę i przykładając ogromną wagę do spraw społecznych, angażując nasze środki i nasze siły w tematykę związaną z ludźmi, rodzinami, chcemy też jeszcze więcej popracować na arenie międzynarodowej, w Stanach Zjednoczonych, nad odklejaniem bardzo krzywdzących, niesprawiedliwych łatek, które niektórzy próbują nam przyklejać. Oczywiście również nad sprawami gospodarczymi – zaznaczył Mateusz Morawiecki.

RIRM/TV Trwam News

drukuj