fot. PAP/Radek Pietruszka

Premier M. Morawiecki: W środowej debacie podjęto bardzo ważne tematy, który dotykają wszystkich ludzi

Tematy podejmowane w debacie, to bardzo ważne sprawy, które dotykają wszystkich ludzi – powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki pytany o debatę kandydatów na prezydenta, która odbyła się w środę w TVP.

Szef rządu pytany o negatywne oceny debaty przez kontrkandydatów ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy, powiedział, że pytania zadawane w studio TVP były „bardzo ważnymi tematami, które dotykają wszystkich ludzi” i ludzkich wyborów.

„Myślę, że Polacy mają prawo zapoznać się z poglądami kandydatów na prezydenta, z tymi bardzo ważnymi zagadnieniami” – dodał szef rządu.

Kandydaci zostali zapytani podczas debaty o to, jak ich zdaniem Polska powinna zachować się ws. relokacji uchodźców, którzy chcą dostać się do krajów UE; o lekcje religii w szkole; o zakup szczepionki na koronawirusa, kiedy zostanie już wynaleziona oraz czy szczepienia takie powinny być obowiązkowe; o kwestię wprowadzenia w Polsce euro; o to, czy zgodziliby się na wprowadzenie małżeństw homoseksualnych i adopcję dzieci przez pary homoseksualne i odpowiednie zmiany w konstytucji.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl