fot. twitter.com/PremierRP | Krystian Maj/KPRM

Premier M. Morawiecki: Nie ma dziś ważniejszego zadania przed Europą niż drugi plan Marshalla na miarę XXI wieku

Premier Mateusz Morawiecki oświadczył, że nie ma dziś ważniejszego zadania przed Europą niż drugi plan Marshalla na miarę XXI wieku, który pozwoli ocalić miejsca pracy i wznieść się na wyższy poziom gospodarczy po kryzysie.

Szef rządu poinformował, że rozmawiał z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen ,,o elastyczności instrumentów przeznaczanych na ratowanie miejsc pracy”.

Jak przekazał, apelował też o nowe środki. Zdaniem premiera, przed nami długa droga do wypracowania polityki gospodarczej, która pozwoli też za pół roku, rok i za dwa uratować miejsca pracy; odtworzyć je w nowym kształcie.

Mateusz Morawiecki podkreślił na konferencji prasowej, że konieczne jest zreorganizowanie porządku gospodarczego w Europie.

– Nie ma dzisiaj ważniejszego zadania przed Europą niż drugi plan Marshalla. Plan Marshalla na miarę XXI wieku. To plan, który ma pozwolić nam nie tylko ocalić miejsca pracy w Polsce, ale też wznieść się na poziom gospodarczy po kryzysie, po koronawirusie. Nastał bardzo trudny czas dla pracowników, przedsiębiorców i państw, ale tylko właśnie w takim solidarnym podejściu, kiedy państwo używa wszystkich możliwych sił i środków na ratowanie miejsc pracy we współpracy z przedsiębiorcami, tylko w ten sposób będziemy w stanie w miarę suchą nogą albo przynajmniej bez wielkich strat przejść przez te pierwsze kwartały kryzysu – powiedział premier.

Na temat konieczności zreorganizowania porządku gospodarczego w Europie premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen w minioną sobotę. Dziś miał mówić o tym także z przewodniczącym Rady Europejskiej Charles’em Michelem.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl