fot. PAP/EPA

Ukraina: Normalizuje się sytuacja wokół pożarów w strefie czarnobylskiej

Sytuacja związana z pożarami w strefie wykluczenia wokół nieczynnej elektrowni w Czarnobylu oraz w obwodzie żytomierskim na Ukrainie normalizuje się – oświadczyła państwowa służba ds. sytuacji nadzwyczajnych. W regionie MSW prowadzi akcję przeciwko „dywersantom”.

Dziś rano zlokalizowano jedno z ognisk pożaru w strefie czarnobylskiej, podjęto także działania, by nie dopuścić do przedostania się ognia na terytorium Białorusi – powiedział przedstawiciel służby ds. sytuacji nadzwyczajnych Wołodymyr Demczuk.

„Sytuacja z leśnymi pożarami w strefie wykluczenia wokół elektrowni w Czarnobylu i w obwodzie żytomirskim stopniowo się normalizuje” – oświadczył, ponownie zapewniając, że tło promieniowania w regionie jest w granicach normy.

Podkreślił także, że w „normalnym trybie” działają sarkofag elektrowni jądrowej, skład zużytego paliwa jądrowego i inne obiekty na terenie strefy wykluczenia.

Ognisko pożaru udało się także zlokalizować w obwodzie żytomierskim, gdzie pożary trwają od 16 kwietnia.

Ukraińskie ministerstwo spraw wewnętrznych poinformowało dziś na Facebooku o trwającej całodobowo akcji monitoringu przy wykorzystaniu dronów strefy czarnobylskiej i przyległych do niej obszarów obwodów kijowskiego i żytomierskiego.

Jak podkreślono, celem operacji jest wykrycie nowych ognisk pożaru, monitoring rozprzestrzeniania się pożarów i poszukiwanie „grup dywersyjnych”, odpowiedzialnych za podpalenia.

Walka z pożarami w strefie czarnobylskiej trwa od 4 kwietnia.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl