Zapowiedź programu „Od papierowej do cyfrowej Polski”

Dziś wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki zapowiedział program „Od papierowej do cyfrowej Polski”. Wygoda dla obywateli, zwiększenie wpływów podatkowych oraz zmniejszenie szarej strefy – to tylko niektóre korzyści programu.

Program przygotowany w resorcie przewiduje m.in. cyfryzację kluczowych usług publicznych, zwiększenie obrotu bezgotówkowego i wprowadzenie inicjatywy tożsamości elektronicznej. Działania te mają być podstawą realizacji Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Wicepremier Morawiecki podkreślał, że program przyniesie wymierne korzyści dla obywateli i przedsiębiorców i że jest nowym rozdziałem w historii polskiej gospodarki i administracji.

Kilka takich aspektów, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę, to wygoda dla obywateli w bardzo wielu obszarach przyczyni się do lepszej percepcji i funkcjonowania organów administracji publicznej, ale również do wyższego zaufania na poziomie obywatel i państwo. Szybsze i tańsze procedury, tutaj również szukamy miejsc, gdzie możemy wyeliminować koszty. Dzięki tym działaniom chcemy spowodować, żeby państwo polskie było nie tylko bardziej przyjazne, ale również, żeby było tańsze. Również odejście od gotówki w kierunku rozliczeń elektronicznych, to jest zmniejszenie szarej strefy, zwiększenie wpływów podatkowych. To już jest nie tylko wygoda, to spowoduje, że zaoszczędzimy bardzo dużo pieniędzy dla polskich obywateli – podkreślił wicepremier Mateusz Morawiecki

Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju zwany także planem Morawieckiego jest zestawem narzędzi dynamizujących rozwój Polski, które wprowadza rząd premier Beaty Szydło.

Ukierunkowuje działania rządu na najbliższych kilkanaście lat, co ma poprawić jakość życia Polaków w najbliższych latach.

RIRM

drukuj