fot. twitter.com/PremierRP

Premier: W Polsce nie ma miejsca na rasizm

Premier Mateusz Morawiecki oraz minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak potępili wczorajszą napaść na 14–letnią dziewczynkę pochodzenia tureckiego. W Polsce nie ma miejsca na rasizm – zaznaczył premier.  

Do napaści na 14-latkę doszło wczoraj na warszawskiej Ochocie, gdy wracała ona ze szkoły. W pewnym momencie podszedł do niej mężczyzna, który zaczął krzyczeć „ Polska dla Polaków”.  Mężczyzna miał także dopuścić się wobec 14-latki zachowania o znamionach co najmniej naruszenia nietykalności cielesnej. Atak na dziewczynkę potępił premier Mateusz Morawiecki

„Nie ma miejsca na rasizm w Polsce. Atak na dziewczynkę z powodu koloru jej skóry jest godny najwyższego potępienia. Zrobimy wszystko, żeby Polska była bezpieczna dla każdego” – oświadczył premier.

Do sprawy odniósł się także minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.  To skandaliczna sytuacja – ocenił szef MSWiA.

„Zobowiązałem Komendanta Głównego Policji, aby objął osobistym nadzorem śledztwo w sprawie pobicia 14-latki. Liczę na jak najszybsze efekty. Zero tolerancji dla bandytów” – zaznaczył Mariusz Błaszczak.

Śledztwo w sprawie napaści na dziewczynkę prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota. Obecnie trwa ustalanie sprawcy napaści.

TV Trwam News/RIRM

drukuj