Min. K. Radziwiłł: Każdy ma prawo do życia, niezależnie od okoliczności poczęcia

Prawo do życia powinno mieć każde dziecko poczęte, niezależnie od tego, w jakich okolicznościach – powiedział dziś minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, komentując projekt liberalizacji tzw. ustawy antyaborcyjnej, firmowany przez komitet „Ratujmy kobiety”.

Radziwiłł był gościem internetowej telewizji „Rzeczpospolitej”. Był pytany m.in. o projekt liberalizacji ustawy antyaborcyjnej, firmowany przez komitet „Ratujmy kobiety” i złożony w Sejmie.

„Nie mam żadnej wątpliwości, że każdy człowiek zasługuje na szacunek w stosunku do jego życia i dotyczy to także tych z nas, którzy się jeszcze nie urodzili” – powiedział minister zdrowia.

Dodał, że każdy był kiedyś „dzieckiem nienarodzonym” i już wtedy jego życie zasługiwało na szacunek i ochronę.

„Każde dziecko poczęte, niezależnie od tego, w jakich okolicznościach powinno mieć prawo do życia” – zaznaczył minister Radziwiłł.

Komitet „Ratujmy kobiety” złożył w październiku w Sejmie obywatelski projekt ustawy, liberalizujący tzw. prawo aborcyjne. Pod zmianami, które zakładają m.in. prawo do przerywania ciąży do końca 12. tygodnia, zebrano ponad 400 tys. podpisów.

W Sejmie na rozpatrzenie czeka też obywatelski projekt zaostrzający prawo aborcyjne przygotowany przez komitet #ZatrzymajAborcję. Pod tą propozycją podpisało się ponad 830 tys. obywateli. Autorzy proponowanych zmian chcą zniesienia przesłanki zezwalającej na legalne przerwania ciąży ze względu na ciężkie wady płodu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl