[TYLKO U NAS] S. Ożóg o groźbach Schulza: Wpłaty do budżetu UE reguluje prawo, a nie Niemcy  

Kwestie wpłat do unijnego budżetu reguluje prawo, a nie Niemcy, i dotyczą one wysokości PKB krajów członkowskich – podkreślił europoseł Stanisław Ożóg. Polityk odniósł się do słów szefa niemieckiej SPD Martina Schulza, który groził Węgrom i Polsce konsekwencjami finansowymi za nieprzyjmowanie uchodźców.

Stanisław Ożóg ocenił, że Schulz, zanim zacznie wygłaszać groźby, powinien przeczytać ostatni raport Eurostatu nt. przyjmowania przez kraje Unii Europejskiej uchodźców.

Na pierwszym miejscu pod względem przyjętych imigrantów w Europie w 2016 roku jest Wielka Brytania. Na drugim miejscu jest Polska. A na trzecim miejscu są Niemcy. Stąd czemu ten człowiek ciągle opowiada takie bzdury? O jakim łamaniu praworządności, praw obywatelskich ten człowiek, nieodpowiedzialny za słowa i czyny, mówi? Czy nie wie o tym, że w noc sylwestrową w stolicy demokratycznego ponoć państwa, jakim jest Francja – od 1 listopada zdjęto tam stan wyjątkowy – na ulicach spłonęło ponad 1300 samochodów? Były setki szyb wystawowych wybitych, zdemolowanych urządzeń infrastruktury – zauważył  Stanisław Ożóg.

W wywiadzie dla „Bilda” Schulz zastrzegł, że Niemcy ograniczą swoje wpłaty do przyszłego budżetu UE, jeżeli kraje korzystające z funduszy, takie jak Węgry i Polska, nie pomogą w rozwiązaniu kryzysu migracyjnego. [czytaj więcej]

Wcześniej o konsekwencjach finansowych dla krajów, które nie zgodziły się na przymusową relokację wspominali czołowi politycy UE.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl