Francja: Islamista z Niemiec zaatakował strażników w więzieniu

We francuskim więzieniu niemiecki islamista zaatakował strażników. Za kilka tygodni groziła mu ekstradycja do USA.

Niemiec Christian Ganczarski przeszedł na islam w 1986 r. Rozpoczął naukę w szkole koranicznej w Arabii Saudyjskiej, ale jej nie ukończył. Brał udział w wojnie czeczeńskiej oraz w Bośni. Wielokrotnie odwiedzał Pakistan oraz Afganistan, gdzie zaprzyjaźnił się z Usamą ibn Ladinem. Ganczarski jest podejrzany o udział w przygotowaniu i przeprowadzeniu ataków terrorystycznych na tunezyjskiej Djerbie oraz atakach z 11 września w USA.

We Francji odbywa karę więzienia za współudział w ataku na synagogę w Tunezji w 2002 r. Wczoraj więzień zaatakował ostrym narzędziem czterech strażników. W lutym muzułmanin miał wyjść z więzienia, ale – jak podaje agencja Reutera – USA są zainteresowane jego ekstradycją. Chodzi o pociągniecie islamisty do odpowiedzialności za rolę w zamachach na World Trade Center.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl