Premier Saksonii ostrzega przed arogancją wobec Polski

Premier Saksonii ostrzega Niemców przed arogancją wobec Polski i innych krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Zapowiedział, że jako szef Bundesratu odwiedzi Polskę, Węgry i Rosję.

Na łamach dziennika „Berliner Morgenpost” premier Saksonii Stanislaw Tillich ostrzega swoich rodaków przed arogancją wobec naszego kraju.  „Zbyt szybko wpadamy w ton mentorski” – mówi polityk CDU.

Stanislaw Tillich zaznaczył, że nowy polski rząd kierowany przez Beatę Szydło „próbuje oczywiście inaczej rozkładać akcenty”.

Premier Saksonii przypomniał, że premier polskiego rządu  opowiedziała się wyraźnie za pozostaniem Polski w UE i NATO. Stanislaw Tillich przyznał, że kilka tygodni temu doszło do „poważnego obciążenia” relacji polsko-niemieckich. Jego zdaniem dzięki rozmowom prowadzonym przez członków niemieckiego rządu „nastąpiła normalizacja”.

Premier Saksonii zapowiada, że  będzie zabiegał o dialog z krajami Europy Wschodniej. Planuje wizyty w Polsce, na Węgrzech i w Rosji.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl