Sejm: dobiegło końca posiedzenie Komisji Polityki Senioralnej

We wtorek w Sejmie odbyło się posiedzenie Komisji Polityki Senioralnej. Podczas posiedzenia Komisji wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Bojanowska przedstawiła informacje dotyczące Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

W swoim wystąpieniu wiceminister Bojanowska zadeklarowała wierność podstawowym założeniom i uszczegółowienie celów w programie pomocy dla osób starszych.

Wiceszefowa resortu podsumowała także edycję ubiegłoroczną i zaprezentowała główne założenia na rok 2016.

Głównym celem programu jest poprawa jakości i poziomu życia osób starszych dla godnego starzenia się poprzez aktywność społeczną. Jednocześnie program ten służy wsparciu ofert organizacji pozarządowych, które działają na rzecz osób starszych, w tym szczególnie osób niepełnosprawnych czy osób o ograniczonej sprawności, we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego. Będzie on bazował na ogólnym programie, być może bardziej uszczegółowimy cele programu, zaś pewne akcenty rozłożymy inaczej w poszczególnych priorytetach. Natomiast program nie będzie odbiegał od ogólnych założeń – powiedziała wiceminister Elżbieta Bojanowska.

Wiceminister Elżbieta Bojanowska poinformowała, że w najbliższym czasie ogłoszony będzie konkurs i otwarta możliwość składania ofert do programu.

Cały system wspomagania seniorów miałby być koordynowany przez jedną instytucję.

Według prognozy Głównego Urzędu Statystycznego, do 2024 roku liczba osób powyżej 60 roku życia zwiększy się do 27 proc. Obecnie wynosi ok. 22 proc.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl