fot. M. Borawski/Nasz Dziennik

PiS zaproponuje nowych członków komisji śledczej ds. Amber Gold

Prawo i Sprawiedliwość na najbliższym posiedzeniu Sejmu zaproponuje posłów Iwonę Arent i Wojciecha Zubowskiego na członków komisji śledczej ds. Amber Gold – poinformowała rzecznik PiS Beata Mzurek. Sejm zbiera się we wtorek.

Dotychczasowi członkowie komisji przeszli w ostatnim czasie do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Poseł Marek Suski został szefem gabinetu premiera, a poseł Joanna Kopcińska została rzecznikiem rządu.

Posłowie Arent i Zubowski to doświadczeni politycy, którzy szybko zapoznają się z dorobkiem komisji i zaangażują się w jej prace – powiedział poseł Marek Ast.

– Prace komisji Amber Gold są już bardzo poważnie zaawansowane i pewnie będą powoli zmierzały do ostatecznych konkluzji. Myślę więc, że ta wymiana posłów spowodowana objęciem funkcji ministerialnych przez dotychczasowych członków komisji (…) nie spowoduje jakichś nadzwyczajnych komplikacji w pracach komisji – ocenił Marek Ast dodając, że nowi członkowie „na pewno dadzą sobie radę”.

Iwona Arent jest posłem PiS z Olsztyna. W Sejmie zasiada od czterech kadencji. Obecnie jest przewodniczącą Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej, zasiada też w Komisji ds. Energii i Skarbu Państwa. Uczestniczy w pracach kilku zespołów parlamentarnych.

Wojciech Zubowski jest posłem PiS od dwóch kadencji. Został wybrany z okręgu legnickiego. Zasiada w Komisji ds. Energii i Skarbu Państwa oraz Komisji Gospodarki i Rozwoju. Należy też do parlamentarnych zespołów, m.in. do spraw Kresów, Kresowian i Dziedzictwa Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej.

RIRM

drukuj