Postępowanie ws. inwigilacji posłów PiS

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła postępowanie w sprawie inwigilacji posłów Prawa i Sprawiedliwości: Marka Opioły i Tomasza Kaczmarka, którzy złożyli w tej sprawie zawiadomienia do prokuratury.

Politycy chcą także aby zebrała się komisja do spraw służb specjalnych z udziałem premiera. Przypomnijmy, sprawa posła Marka Opioły dotyczy imprezy, która odbyła się na terenie Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

– Kwestia dotyczy przekroczenia uprawnień i poświadczenia nieprawdy przez funkcjonariuszy Służb Kontrwywiadu Wojskowego. Dotyczy to imprezy, która odbyła się na terenie Służby Kontrwywiadu Wojskowego a była to impreza otwarcia nowego budynku. Wpuszczono wówczas osoby nieuprawnione do tego budynku. Dla mnie to była skandaliczna informacja, składałem w tej sprawie interpelacje poselską. Niestety służba kontrwywiadu uważała, że nic złego w tej sprawie się nie stało. W związku z tym złożyłem zawiadomienie do prokuratora generalnego i prokuratura wszczęła śledztwo właśnie w tej sprawie, przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy kontrwywiadu wojskowego powiedział poseł Marek Opioła.

Stosowanie kontroli operacyjnej wobec posłów opozycji jest niedopuszczalne. W związku z tym gen. Janusz Nosek – szef Kontrwywiadu Wojskowego powinien stracić swoje stanowisko – dodaje poseł.

– Skandalem jest to, że takie są działania Służb Kontrwywiadu Wojskowego w stosunku do posła Rzeczpospolitej Polskiej i parlamentarzystów. Uważam, że to powinno być ukrócone. Jeżeli prokuratura wszczyna postępowanie to wnioski nasuwają się proste. Szef  kontrwywiadu wojskowego powinien stracić swoje stanowisko, a premier powinien wyciągnąć konsekwencję. Nie może być tak, że stosuje się technikę operacyjną i sąd jest w tej sprawie oszukiwanypowiedział poseł Marek Opioła.

Tymczasem rzecznik prasowy Ministerstwa Obrony Narodowej informuje, że szef resortu Tomasz Siemoniak z wszelkimi decyzjami chce poczekać na zakończenie prokuratorskiego postępowania.

 

Wypowiedź posła Marka Opioły:


Pobierz Pobierz

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl