Odroczono postępowanie przeciwko Joannie Modzelewskiej

Sąd odroczył na czas nieokreślony jedno z dwóch postępowań przeciwko Joannie Modzelewskiej, Przewodniczącej i Pełnomocnik Związku Zawodowego Pilotów Liniowych PLL LOT. Sprawę wytoczył jej LOT za wypowiedzi dla TV TRWAM, Radia Maryja i Naszego Dziennika.

Chodzi o wystąpienia na temat awaryjnego lądowania Boeinga 767 dnia 1 listopada 2011 roku wykonywanego przez Kapitana Wronę. Także wcześniejszej wypowiedzi na temat PLL LOT SA wraz z posłem Jerzym Polaczkiem – byłym Ministrem Transportu.

Dziś w tej sprawie odbyło się postępowanie w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Mokotowa. PLL Lot nie chce ugodowego załatwienia sprawy.

– Sprawa trwała 15 minut. Złożyłam dwa pisma procesowe wraz z wnioskami dowodowymi, w których wniosłam o wyłączenie sędzi prowadzącej, jak również nadzór ministra sprawiedliwości i dopuszczenie publiczności bądź osób zaufanych do tego, żeby były obecne na rozprawie. Również wniosłam o umorzenie postepowania jako bezzasadnego. Aplikantka, która była ze strony LOT twierdziła, że nie widzi możliwości załatwienia strony w sposób ugodowy, że LOT chce w dalszym ciągu trwać w sporze. W takiej sytuacji powiedziałam, że podtrzymuje iż akt oskarżenia jest absolutnie bezzasadny i ma na celu wyeliminowanie związku zawodowego z obrotu prawnego jak i również mojej osoby – powiedziała Joanna Modzelewska.

Joanna Modzelewska powiedziała, że takie działanie ze strony PLL LOT jest zamykaniem ust związkowcom. Kolejna sprawa cywilna zaplanowana jest na jutro. Przesłuchani mają być trzej piloci lotu na temat sytuacji w PLL Lot.

– Jutro będzie sprawa cywilna o naruszenie dóbr osobistych. Rzekome naruszenie dóbr osobistych, dlatego bo w pozwie wystosowanym przez kancelarię wynajętą przez PL LOT przeciwko mnie, nie padło żadne konkretne sformułowanie w którym naruszałabym dobra osobiste LOT. Są tylko wyrwane z kontekstu określone sformułowania i złożone w taki sposób, że niejako ten pozew sam z siebie zaczyna tworzyć odrębny byt prawny. Z tego pozwu zaczyna wynikać naruszenie dobór osobistych, ale to nie ma pokrycia w moich określeniach i sformułowaniach, których używałam. To wygląda tak, jakby to było stosowane w celu, żeby zamknąć mi usta i powiedzieć, że przeciwko mnie toczą się postepowania – dodaje Joanna Modzelewska.

 

Wypowiedź Joanna Modzelewskiej:


Pobierz Pobierz

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl