Wycofano oskarżenia wobec polityków PiS. Śledztwo umorzone

Sąd umorzył jedno z postępowań wobec polityków Prawa i Sprawiedliwości ws. Polskich Linii Lotniczych LOT. Prywatne akty oskarżenia wycofano.

Byli już prezesi spółki wycofali prywatne akty oskarżenia dotyczące wypowiedzi m.in. posła Macieja Małeckiego i ówczesnego posła Adama Kwiatkowskiego – obecnie szefa gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy.

Politycy wskazywali na szereg uchybień, do których dochodziło w Polskich Liniach Lotniczych LOT. W konsekwencji zawiadomili prokuraturę.

Działania ówczesnych prezesów wpisywały się w swego rodzaju zastraszenie – zwraca uwagę poseł PiS-u Maciej Małecki. Polityk dodał, że obecna decyzja sądu świadczy o prawdziwości podnoszonych wątpliwości ws. narodowego przewoźnika.

– Patrzenie na ręce prezesom spółek Skarby Państwa było moim obowiązkiem, jako członka Komisji Skarbu Państwa. Przestrzegałem tego przez całą kadencję, bez względu na konsekwencje – takie jak w przypadku prezesów LOT-u, którzy próbowali zaciągnąć do sądu posła Komisji Skarbu Państwa i posła Adama Kwiatkowskiego, który tym tematem też bardzo intensywnie się zajmował. Celem naszych działań była przede wszystkim troska o majątek Skarbu Państwa, o dobro i przyszłość naszego narodowego przewoźnika. Bardzo stanowczo podkreślam, że każdy prezes spółki, który będzie wykonywał kontrowersyjne, dziwne decyzje, musi liczyć się z tym, że posłowie są od tego, by patrzeć na ręce – komentuje Maciej Małecki.

Akcjonariuszami PLL LOT są: Skarb Państwa, który ma 99,7 proc. akcji spółki i TFS Silesia – 0,23 proc.; pozostałe 0,06 proc. należy do pracowników.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl