(fot. PAP)

Amber Gold pod nadzorem specjalnego zespołu

W Prokuraturze Okręgowej w Gdańsku został powołany specjalny zespół do prowadzenia spraw związanych z działalnością gdańskiej spółki Amber Gold.

Śledczy zajmują się zawiadomieniami: klientów spółki, Komisji Nadzoru Finansowego i BGŻ.

 „Prokurator okręgowy w Gdańsku zdecydował o powołaniu zespołu prokuratorskiego do postępowania związanego ze spółką Amber Gold. Decyzja ta jest umotywowana skomplikowanym charakterem tego postępowania oraz jego wielowątkowością. Do godziny 12.00 włącznie otrzymaliśmy łącznie 42 zawiadomienia o przestępstwie pochodzących od osób deklarujących, iż są klientami firmy Amber Gold. Zawiadomienia te dotyczy podejrzenia niekorzystnego rozporządzenia mieniem w związku z zawartymi umowami” – z powiedział prok. Wojciech Szelągowski.

 Postępowanie dotyczące ewentualnych nieprawidłowości związanych z działalnością Amber Gold z zawiadomienia Komisji Nadzoru Finansowego Prokuratura Okręgowa w Gdańsku prowadzi od początku lipca tego roku.

W grudniu 2009 r. KNF zawiadomiła Prokuraturę Rejonową w Gdańsku, że Amber Gold może prowadzić działalność bankową bez odpowiedniej licencji.

Prokurator Szelągowski wyjaśnił, że w ramach śledztwa dotyczącego Amber Gold prokuratura sprawdza też podejrzenie prania brudnych pieniędzy przez spółkę. Zawiadomienie w tej sprawie wpłynęło do prokuratury w połowie czerwca od Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego za pośrednictwem BGŻ.

Wypowiedź prok. Wojciecha Szelągowskiego:


Pobierz Pobierz

 

Autor: RIRM / Źródło: Radio Maryja
drukuj