Ministerstwo Rozwoju: program dla start-upów jeszcze w czerwcu

Jeszcze w tym miesiącu Ministerstwo Rozwoju przedstawi kompleksowy program dla start-upów. Ma to być największy w tej części Europy program skierowany do nowych spółek technologicznych.

Znajdą się w nim – według zapowiedzi resortu – przyjazne ramy prawne i atrakcyjne zachęty finansowe. Chodzi  o rozwój polskiej myśl technologicznej, która wesprze krajową gospodarkę. Program ma też na celu promocję nowoczesnych technologii, które będą wykorzystywane na całym świecie. System finansowania będzie umiejscowiony w Polskim Funduszu Rozwoju.

Chcemy budować potencjał polskich innowacyjnych firm, także przy pomocy środków z Unii Europejskiej – mówi Jerzy Kwieciński, wiceminister rozwoju.

– Chcemy budować siłę polskich firm. Bez innowacji tego nie zrobimy, a w start-upach jest taki potencjał, że możemy dzięki temu zatrzymać w Polsce wielu młodych Polaków, żeby nie musieli wyjeżdżać za granicę, a nawet częściowo tych, którzy wyjechali za granicę, by również zostali w kraju. Te działania musimy w sposób kompleksowy przygotować dla tego typu firm, właśnie w tym programie „Start in Poland”. Nasze działania dotyczą otoczenia prowadzenia tego typu działalności gospodarczej, szczególnie tej innowacyjnej. Chcemy tworzyć warunki podobne do tych, jakie są w krajach, które się dobrze rozwinęły i które opierają swój rozwój na takich firmach technologicznych – tłumaczy wiceminister Jerzy Kwieciński.

Jesienią w Warszawie ruszy Centrum „The Heart Warsaw”. Jego celem ma być umożliwienie spotkań między innowacyjnymi firmami technologicznymi, a największymi polskimi, regionalnymi i globalnymi korporacjami, które chcą inwestować w startupy.

W Centrum mają być uruchomione trzy programy tematyczne: z obszarów FinTech, Internetu Rzeczy i Smart City. W projektach ma uczestniczyć 20 korporacji, które mają wesprzeć ponad 100 start-upów.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl