M. Morawiecki do strażaków: Jesteście mężni i pełni bohaterstwa

Jesteście mężni i pełni bohaterstwa, bo to wy organizujecie życie ludziom po nieszczęśliwych wypadkach, pożarach i różnego rodzaju stratach – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania ze strażakami OSP w Lucynowie Dużym.

Szef rządu mówił, że OSP jest taką formacją, która „służy budowaniu całego państwa oraz umacnianiu całego państwa”. „Ochotnicza Straż Pożarna, to jest taka ogromna siła Polski – dodał premier.

– Jesteście mężni, pełni bohaterstwa, bo to Wy organizujecie ludziom życie po nieszczęśliwych wypadkach, pożarach, różnego rodzaju stratach. Jesteście nie tylko pierwszym wozem strażackim, ale często pierwszą karetką i radiowozem w miejscu, w którym wydarzyło się nieszczęście. Za to chciałem Wam podziękować, bo to jest to, co często jest niedocenianą formą waszego wsparcia dla społeczności lokalnej. Dlatego my przeznaczamy ogromne kwoty na wsparcie Ochotniczych Straży Pożarnych. W tym roku jeszcze dodatkowo powyżej 100 mln więcej w porównaniu do poprzednich lat – podkreślił premier.

Premier podkreślił również, że ważna jest „praca wychowawcza”, jaką wykonuje Ochotnicza Straż Pożarna w różnych miejscach w Polsce. Jak ocenił, jest to, to coś „niedostrzegalnego, niemierzalnego, ale i fundamentalnie ważnego”.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl