fot. twitter.com

„300 dni Piątki Morawieckiego” – w ramach akcji premier odwiedzi 3 województwa

Premier Mateusz Morawiecki odwiedzi dziś 3 regiony w ramach akcji „300 dni Piątki Morawieckiego”. Szef polskiego rządu chce zobaczyć, jak Polacy oceniają 5 propozycji, które zostały zapowiedziane na konwencji w ubiegłym roku, a które zostały już wdrożone w życie.

Chodzi o tzw. mały ZUS, obniżenie podatku CIT do 9 proc., programy „Wyprawka Plus” i „Dostępność Plus” oraz fundusz dróg samorządowych, którego wartość sięgnie 6 mld zł.

Premier Mateusz Morawiecki rozpoczął akcję od konferencji prasowej w Warszawie. Jak powiedział, wiarygodności nie buduje się słowami, ale czynami.

– To, co wykonaliśmy, to chcielibyśmy dzisiaj przed Polakami zdać z tego sprawozdanie. Mi o wiele większą radość sprawia przedstawienie tego, co zrobiliśmy, niż mówienie tego, co obiecujemy na przyszłość, bo wiarygodność jest podstawą polityki. To jest taka nowa jakość, którą wprowadziliśmy do polityki: rzetelność, skuteczność, konsekwencja. A więc rozliczmy się z tej „Piątki Morawieckiego” po tych 300 czy 300 i kilkunastu dniach – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Szef polskiego rządu będzie przebywał w województwach: mazowieckim, świętokrzyskim i małopolskim.

Planowane są konferencje premiera z ministrami: infrastruktury, inwestycji, przedsiębiorczości i finansów. Mateusz Morawiecki spotka się także z rodziną wielodzietną.

RIRM

drukuj