fot. Krystian Maj/KPRM

Premier M. Morawiecki zwraca uwagę na potrzebę wsłuchania się w głos obywateli

Premier Mateusz Morawiecki ocenił, że jest szansa na kolejne kadencje rządów obozu Zjednoczonej Prawicy. Warunkiem – jak stwierdził – jest wsłuchanie się w głosy płynące ze społeczeństwa.

Jak powiedział premier w wywiadzie dla telewizji wPolsce.pl, choć rekonstrukcja rządu miała miejsce jesienią, to naturalnie każdy z ministrów, a także szef rządu, podlega ocenom w każdej chwili.

Mateusz Morawiecki stwierdził, że jego obóz polityczny broni „wartości, tradycji i polskiej kultury”. Jednocześnie premier zaznaczył, że rząd będzie reagować na zmiany i wyzwania XXI wieku.

Filarem dużych zmian ma być „nowy polski ład”, czyli szereg reform gospodarczo-politycznych. Wczoraj program uzyskał akceptację prezydium kierownictwa PiS.

Prawo i Sprawiedliwość pokazało, że dotrzymuje słowa mimo błędów, które się zdarzają – wskazał Jan Mosiński, poseł PiS.

– Prawo i Sprawiedliwość, wygrywając wybory w 2015 i 2019 roku, bez wątpienia budowało swój program na dość szerokim dialogu z Polakami. To skutkowało. Słuchanie głosów obywateli, nawet tych krytycznych, może przynieść kolejny sukces, czyli kolejną kadencję. Bez wątpienia pewnym wektorem, paradygmatem, obok gospodarki czy kultury polskiej są wyzwania, które niesie ze sobą XXI wiek, a więc nowe technologie czy rozwój – powiedział Jan Mosiński.

Polityk dodał, że obozowi władzy na swój sposób pomaga opozycja, która jest rozbita i wciąż nie wypracowała atrakcyjnych kontrpropozycji programowych.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl