fot. PAP/EPA

Niemcy: Minister zdrowia za złagodzeniem lockdownu jeszcze w zimie

Minister zdrowia Jens Spahn mówi o złagodzeniu ograniczeń pandemicznych jeszcze w zimie. „Nie możemy pozostać w tej trudnej sytuacji przez całą zimę” – powiedział Spahn gazetom grupy medialnej Funke. „Jako społeczeństwo nie bylibyśmy w stanie sobie z tym poradzić”. Liczba zakażeń COVID-19 w Niemczech spada.

Jens Spahn podkreślił, że ma na myśli przede wszystkim szkoły i przedszkola, gdzie w pierwszej kolejności powinno dojść do poluzowania obostrzeń.

Obecny lockdown w Niemczech ma potrwać do 14 lutego. Na konferencji 10 lutego rząd federalny i rządy krajów związkowych zdecydują, czy go przedłużyć i w jakiej formie. Jens Spahn nie chciał rozstrzygać, czy złagodzenie może nastąpić już w połowie lutego.

„Jedno jest pewne: potrzebujemy odpowiedzialnego przejścia od blokady do nowego normalnego stanu” – podkreślił Spahn.

Liczba zakażeń koronawirusem w Niemczech spada. Instytut Roberta Kocha (RKI) zgłosił w czwartek 14 211 nowych infekcji w ciągu jednego dnia. Dokładnie tydzień temu RKI odnotował 17 553 nowych infekcji. Według RKI liczba nowych infekcji zgłoszonych w ciągu siedmiu dni na sto tysięcy mieszkańców (zapadalność siedmiodniowa) wyniosła w czwartek 80,7.

Deklarowanym podczas wprowadzania lockdownu celem rządu federalnego jest spadek zapadalności siedmiodniowej do poziomu 50.

Wirusolog Christian Drosten z kliniki Charite w Berlinie ostrzegał we wtorek przed zbyt wczesnym złagodzeniem obostrzeń.

„Nie możemy spodziewać się dużej ochrony ludności dzięki szczepieniom aż do Wielkanocy” – powiedział naukowiec w NDR-Info.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl