fot. pixabay.com

Niemcy: Afgańczyk zdemolował kościół, zniszczył zabytkowy krucyfiks

25-letni Afgańczyk zniszczył wyposażenie kościoła w Nordhausen (Turyngia), w tym zabytkowy krzyż z postacią Jezusa. Został oskarżony o włamanie i zniszczenie mienia – poinformował dziennik „Bild”.

Prawie całe wyposażenie kościoła (krzesła, elementy ołtarza, śpiewniki) wyniósł najpierw przed budynek. Pastor był przekonany, że to robotnik który wykonuje prace.

Pastor Klemens Mueller „wyjrzał przez okno i zobaczył mężczyznę wynoszącego z kościoła wyposażenie świątyni. Przeciągnął już na dziedziniec krzesła, śpiewniki, krzyż ze ściany i inne przedmioty. Wydawało się, że jeszcze nie skończył swojej pracy” – opisywał zdarzenie z Nordhausen portal NNZ Online.

„Sprawca zerwał nawet ze ściany średniowieczny krucyfiks, który upadł i pękł. Rozbił szybę gabloty, w której znajdowały się płaskorzeźby z wizerunkami Jezusa z kościoła” – wskazał cytowany przez dziennik „Bild” nadinspektor Andreas Schwarze.

Kiedy ksiądz podszedł do młodego człowieka, ten „wyjaśnił swoje postępowanie zasadami religijnymi. W dyskusji z pastorem Muellerem (…) opisał wiarę chrześcijańską jako fałszywą i stwierdził, że z gruntu błędne jest twierdzenie, że Jezus Chrystus jest Synem Bożym” – pisze portal NZZ Online. Dlatego „czuł się zmuszony do zmiany wystroju tego miejsca kultu”. Nie sprawiał wrażenia agresywnego, a po wymianie zdań z pastorem „zaprzestał swoich działań”.

Starosta Nordhausen, Matthias Jendricke, skomentował dla NNZ Online incydent w kościele.

„Zdecydowanie potępiam to wtargnięcie z uszkodzeniem mienia. Takie zachowanie jest powodem, dla którego już w lecie apelowałem o nieprzyjmowanie kolejnych uchodźców z Afganistanu. Większość z nich odrzuca naszą kulturę. Błędem jest myślenie, że chcieliby się dobrze zintegrować, co po raz kolejny udowodnił (ten) incydent” – powiedział Matthias Jendricke.

Starosta podkreślił, że „obecnie nie mamy żadnej możliwości deportowania przestępców do ich ojczystego kraju, ponieważ nie ma już lotów do Afganistanu. (…) nie rozwiążemy problemów Afganistanu, sprowadzając do nas ludzi w nieograniczonych ilościach”.

Afgańczyk przybył do Niemiec w 2015 r., a od 2016 r., mieszka w Nordhausen. Został oskarżony o włamanie i zniszczenie mienia – poinformował dziennik „Bild”.

PAP

drukuj
Tagi: , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl