Prof. P. Gliński: rząd przyjął Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju

Rząd przyjął uchwałę dotyczącą Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Do 2020 roku na rozwój rząd zamierza wydać ponad dwa biliony złotych.

– Wiele miesięcy przygotowywana koordynowana pomiędzy resortami, w konsultacjach społecznych Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju została dzisiaj przez Radę Ministrów przyjęta mówił wicepremier prof. Piotr Gliński, który przewodniczył dzisiejszemu posiedzeniu Rady Ministrów.

Przyjęcie strategii to dopiero pierwszy krok na drodze do jej realizacji podkreślał wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki.

– Trzysta szesnaście stron, które znajdują się w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju zostały uzgodnione między wszystkimi stronami. Język i sformułowania zostały przez wszystkich przyjęte, aczkolwiek trzeba podkreślić, że to jest pierwszy krok na drodze strategii, którą rozpoczęliśmy już realizować jakiś czas temu wraz z przyjęciem Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju – zaznaczał wicepremier Mateusz Morawiecki.

Jednym z filarów Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju jest reindustrializacja realizowana m.in. przez budowę tzw. „klastra samochodowego” przyciągania wielkich inwestycji zagranicznych. W jej ramach – jak poinformował wicepremier Mateusz Morawiecki – już tworzone są inwestycje, które sięgną w ciągu kilku lat powyżej 1 biliona zł. Wicepremier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w IV kwartale wzrost gospodarczy to 2,7 proc. nastąpiło też szybkie odbicie w górę inwestycji.

Wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński poinformował, że do 2020 r. na wydatki rozwojowe trafi ponad 2 bln zł.

– Jest to strategia, która jest adresowana do mieszkańców naszego kraju, bo przede wszystkim zależy nam na tym, żeby dochody naszych obywateli rosły, aby rozwój zachodził w sposób jak najbardziej zrównoważony. To znaczy, aby był spójny w sensie, społecznym, gospodarczym, terytorialnym. W ramach tej strategii zaplanowaliśmy realizację stu osiemdziesięciu pięciu projektów strategicznych i projektów flagowych – akcentował Jerzy Kwieciński, wiceminister rozwoju.

Przedstawiciele rządu zapewniali dziś, że dokument jest tak zbudowany żeby pozwalał na skuteczną realizację i monitorowanie strategii.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl