Premier M. Morawiecki w Grajewie: Gratuluję pomysłu na rewitalizację parku

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził w niedzielę rewitalizowany Park Solidarności w Grajewie (podlaskie). Gratulował inwestycji, która – jak zauważył – może być współfinansowana przez budżet państwa m.in. dzięki uszczelnieniu podatków.

Jak zauważył premier Morawiecki, miejski park, nazwany Parkiem Solidarności będzie miejscem, w którym „mieszkańcy będą mogli oddychać czystym powietrzem, gdzie będzie wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży, ścieżki rowerowe oczka wodne itp.”. Gratulował mieszkańcom tego, że rewitalizacja połączy miasto z ekologią, co – jak zauważył – wcale nie tak łatwo zrobić. Jak dodał, park będzie służył mieszkańcom przez lata.

„Jestem przekonany, że to miejsce będzie służyło nie tylko mieszkańcom Grajewa, ale również okolicznych miejscowości, którzy będą tu przychodzili z przyjemnością ze swoimi dziećmi i wnukami” – ocenił.

Mateusz Morawiecki powiedział też, że inwestycja jest współfinansowana przez budżet państwa.

„To wszystko jest możliwe dzięki skutecznemu zarządzaniu finansami publicznymi, uszczelnieniu podatkowemu” – mówił.

„Niech to będzie też oddanie hołdu wszystkim działaczom Solidarności i opozycji antykomunistycznej” – dodał szef rządu.

W Grajewie premierowi towarzyszyli m.in. pochodzący z Grajewa wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz, burmistrz miasta Dariusz Latarowski, marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki oraz wiceminister SWiA Jarosław Zieliński.

PAP/RIRM

drukuj