M. Morawiecki: W tym roku uszczelnienie VAT – ok. 20 mld zł

W tym roku będzie możliwe uszczelnienie VAT na ok. 20 mld zł, czyli tyle, ile kosztuje Program 500 plus – mówił wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Dodał, że służby skarbowe „przywróciły powagę państwu”.

Wicepremier Mateusz Morawiecki oraz m.in. szef KAS Marian Banaś wzięli udział w konferencji prasowej „Skuteczność służb MF kluczem do redukcji luki VAT”, na terenie przejścia granicznego Świecko-Frankfurt.

Nawiązując do danych o wykonaniu budżetu za siedem miesięcy 2017 roku oraz o założeniach budżetu na 2018 rok podkreślał, że „nie byłoby możliwe przedstawienie tak dobrych wiadomości, gdyby nie praca służb celno-skarbowych”.

Informował, że tylko od kwietnia roku 2017 skontrolowano 125 tys. cystern i „udaremnionych zostało ok. 2 tys. (przypadków – PAP) przemytu paliwa, ok. 50 tys. różnego rodzaju transportów z przemytem papierosów i blisko 2 tys. transportów z przemytem alkoholu”.

„To przykład danych liczbowych, dzięki którym mamy takie sukcesy w budżecie, w ściągalności podatków, uszczelnieniu całej granicy” – podkreślał.

W tym roku będzie także możliwe uszczelnienie podatku VAT na około 20 mld zł, czyli tyle, ile kosztuje 500 plus – dodał.

Wicepremier mówił, że obok tzw. jedwabnego czy bursztynowego szlaku, był jeszcze jeden szlak. To „szlak paliwowy”.

„Dzięki pracy funkcjonariuszy uszczelniliśmy go” – powiedział.

Dodał, że uszczelnienie tego szlaku „to zmiana epokowa”. „nasze służby skarbowe przywróciły powagę państwu” – podkreślił Morawiecki.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl