fot. PAP/Paweł Supernak

M. Morawiecki: Nasza wielka historia była w sposób absolutnie bezprzykładny niszczona i oczerniana

Do naszych obowiązków należy obrona dobrego imienia Polski powiedział wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki. Polityk wziął udział w konferencji „Support Poland! Wspieraj Polskę!”.

Organizatorem wydarzenia jest Reduta Dobrego Imienia. Organizacja od lat walczy z używaniem kłamliwego sformułowania „polskie obozy koncentracyjne”. Stosują go przede wszystkim zagraniczne media, w szczególności niemieckie.

Wicepremier Mateusz Morawiecki zwrócił uwagę, że w większości jest to celowe działanie.

Nasi w większości świadomi przeciwnicy, wrogowie naszej ojczyzny potrafili w taki sposób pokierować jej losem, narracją wokół historii Polski przez ponad ostatnie dwadzieścia kilka lat, że właściwie mamy do czynienia z czymś, co jeszczejak pewnie wszyscy wzrastaliśmy było nie do pomyślenia. To znaczy, aby oskarżano Polaków o jakieś zbrodnie, które tak naprawdę zostały popełnione przez kogoś innego, a nasza wielka historia była w sposób absolutnie bezprzykładny niszczona i oczerniana – zwrócił uwagę Mateusz Morawiecki.

Wicepremier dodał, że wkrótce zostaną złożone pozwy przeciwko mediom zagranicznym, które krzywdzą nas i naszych przodków.

Reduta Dobrego Imienia przygotowała system do zgłaszania, analizowania i archiwizacji oszczerczych materiałów w mediach zagranicznych.

RIRM

drukuj