fot. PAP/Tomasz Gzell

Premier M. Morawiecki: Musimy obniżyć temperaturę sporu politycznego

Musimy obniżyć temperaturę sporu politycznego; wszyscy Polacy jesteśmy biało-czerwoną drużyną – powiedział w sejmowym expose premier Mateusz Morawiecki. Zaapelował o „sklejenie i zjednoczenie” Polski, która – jak wskazał – jest „wielkim zadaniem i zobowiązaniem”.

„Nasz program to wola budowy Rzeczpospolitej dumnej siłą swojej gospodarki, Rzeczpospolitej bezpiecznych finansowo rodzin, Rzeczpospolitej budzącej podziw i uznanie u innych, Rzeczpospolitej radosnej, bo sprawiedliwie dzielącej owoce rozwoju” – mówił we wtorek w Sejmie premier.

„Sprostamy tym globalnym wyzwaniom, jeśli staniemy się wspólnotą. Zwłaszcza w kontekście 100-lecia obchodów niepodległości, musimy na nowo odnaleźć to, co nas łączy i obniżyć temperaturę sporu politycznego” – podkreślił szef rządu.

Jak dodał, były kiedyś w Polsce podziały na „białych i czerwonych”.

„My Polacy nie jesteśmy tylko biali albo tylko czerwoni, nigdy nie byliśmy (…). Czas wreszcie odrzucić te zabójcze podziały. My jesteśmy biało-czerwoni, wszyscy Polacy jesteśmy biało-czerwoną drużyną” – oświadczył Mateusz Morawiecki.

Zaapelował o „sklejenie i zjednoczenie” Polski.

„Odbudujmy i sklejmy ją razem, tylko z wami rodacy się to uda” – zaznaczył premier. Jak ocenił Polska jest dla wszystkich „wielkim zadaniem i wielkim zobowiązaniem”.

„Każdy z nas ma jakieś marzenie, cel, coś, co go pcha do przodu, determinuje działania. Chyba wszyscy marzymy o Polsce bezpiecznej, silnej i uczciwej. Chciałbym to marzenie wspólnie z państwem zrealizować” – powiedział premier Morawiecki.

PAP/RIRM

drukuj