Premier M. Morawiecki: Polska i Węgry mają jednoznaczne stanowisko ws. polityki dot. migracji

Polska i Węgry mają jednoznaczne stanowisko w sprawie polityki dotyczącej migracji i uchodźców – podkreślił premier Mateusz Morawiecki. Jak oświadczył, współpraca dwustronna obu krajów „rozwija się w zasadzie wzorcowo”.

Szef węgierskiego rządu Viktor Orban przebywa z wizytą w Warszawie.

Podczas wspólnej konferencji prasowej z szefem węgierskiego rządu Mateusz Morawiecki podziękował węgierskiemu premierowi za to, że wybrał Polskę na cel swojej pierwszej wizyty zagranicznej, po „tak wyraźnie zwycięskich wyborach, kiedy Węgry idą dalej drogą wewnętrznych reform, ale jednocześnie też konstruktywnego podejścia w ramach Unii Europejskiej do wielu tematów”.

„O tych wielu tematach właśnie rozmawialiśmy dzisiaj z panem premierem. Poruszyliśmy kwestie związane z wieloletnimi ramami finansowymi w związku ze zbliżającymi się – a właściwie już rozpoczętymi – budżetowymi negocjacjami w ramach Unii Europejskiej” – mówił Mateusz Morawiecki.

Dodał, że zostały poruszone również „bardzo gorące tematy”, o których – jak wskazał – „będziemy rozmawiać w Sofii”. Wymienił m.in. tematykę związaną z migracją oraz uchodźcami.

„My z panem premierem mamy tutaj bardzo jednoznaczne stanowisko i Węgier, i Polski. W tym zakresie uzgodniliśmy również pewne dalsze korki co do podejścia do tego tematu” – dodał szef polskiego rządu.

Mateusz Morawiecki powiedział, że z Viktorem Orbanem rozmawiał również o współpracy dwustronnej Polski i Węgier, która – jak ocenił – „rozwija się w zasadzie wzorcowo”.

PAP/RIRM

drukuj