fot. twitter.com/PremierRP

Premier M. Morawiecki ma dziś ogłosić nowe obostrzenia w walce z koronawirusem

Premier Mateusz Morawiecki ma dziś ogłosić nowe obostrzenia w walce z koronawirusem. O wdrożeniu nowych rygorów sanitarnych poinformował wczoraj w Senacie zarówno sam szef rządu, jak i minister Michał Dworczyk, szef jego kancelarii.

Minister Dworczyk oświadczył na konferencji prasowej, że miniony weekend pokazał, iż należy wzmóc działania na rzecz przestrzegania już wprowadzonych przepisów oraz rozważyć wprowadzenie kolejnych regulacji w walce z wirusem. Resort zdrowia podkreśla, że Polska dopiero wchodzi w fazę wzrostu zachorowań. Do końca tygodnia może ich być kilka tysięcy.

– Rząd stara się elastycznie reagować na rozwijającą się sytuację i tak naprawdę każdego dnia, każdego tygodnia podsumowując dotychczasowe działania, wyciągamy kolejne wnioski i podejmujemy decyzje. Po ostatnim weekendzie widać, że na pewno należy wzmożyć działania na rzecz przestrzegania już wprowadzonych przepisów, ale również trzeba rozważyć wprowadzenie dodatkowych regulacji i z tym będzie związany komunikat premiera, natomiast o szczegółach powie sam premier – mówił minister Michał Dworczyk.

Bardziej rygorystyczne przepisy najprawdopodobniej będą dotyczyć sklepów i miejsc pracy.

Dotychczas w Polsce potwierdzono 2055 przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło w naszym kraju 31 osób.

RIRM

drukuj