fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Premier M. Morawiecki podczas kongresu „Polska Wielki Projekt”: Rząd w ostatnich latach starał się przestawić „zwrotnicę” rozwoju Polski w kierunku nowoczesności 

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w kongresie „Polska Wielki Projekt”. Trzydniowe spotkanie rozpoczęło się w Arkadach Kubickiego w Warszawie. To już dziewiąta edycja tego wydarzenia. W tym roku przyświeca mu hasło „Perspektywa”.

Premier Mateusz Morawiecki podczas swojego wystąpienia przypomniał, że kongres wytycza nowe kierunki myślenia i działania. Podkreślił, że rząd w ostatnich latach starał się przestawić „zwrotnice” rozwoju Polski. Premier mówił także o wzroście konkurencyjności naszej gospodarki.

Staraliśmy się przez ostatnich parę lat przestawić „zwrotnicę” naszego rozwoju i zmienić ją w kierunku nowoczesności, w kierunku dopasowanym do reguł gry przyszłości. Najbliższej dekady, dwóch, a może i dalej mówiąc o czwartej, o piątej rewolucji przemysłowej, która coraz bardziej wchodzi w świat idei, świat sztucznej inteligencji, robotyki, robotyzacji, mechaniki, uczenia się maszyn i wszystkich tych dziedzin, w których tak bardzo się cieszę, że polska gospodarka coraz wyraźniej zaznacza swoją obecność. Coraz wyraźniej przesuwamy się w górę wartości dodanej na tej drabinie światowych przewag konkurencyjnych – akcentował Mateusz Morawiecki.

Uczestnicy kongresu będą debatować do niedzieli m.in. nad perspektywą rozwoju gospodarczego, zmian cywilizacyjnych oraz politycznych w Polsce i Europie. W trakcie kongresu zostanie także wręczona nagroda im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz medal „Odwaga i Wiarygodność”.

Głównym organizatorem kongresu jest Fundacja Polska Wielki Projekt. Patronat nad wydarzeniem objął prezydent Andrzej Duda.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl