fot. twitter.com/PremierRP

Premier M. Morawiecki o budżecie państwa: W czerwcu o 3 proc. wyższe dochody niż w czerwcu 2019

Dochody budżetu państwa w czerwcu są wyższe o 3 proc. niż w czerwcu 2019 roku – poinformował premier Mateusz Morawiecki. Szef polskiego rządu podczas spotkania z samorządowcami w Obornikach zwrócił uwagę, że dane o budżecie przekładają się także na ich budżety.

Polska gospodarka odbija się; rusza konsumpcja i ekspert. Rząd pomógł przedsiębiorcom poprzez tracze antykryzysowe oraz finansową. W wyjściu z koronakryzysu mają pomóc także inwestycje na różnym poziomie, m.in. samorządowym. W tym celu powstał Fundusz Inwestycji Lokalnych.

– Sami państwo wiecie, gdzie te środki angażować i w jaki sposób. Dlatego znowu, nie patrząc na barwy polityczne, przeznaczamy zgodnie z dyspozycją prezydenta Andrzeja Dudy, z którym byłem codziennie w kontakcie podczas tego kryzysu, przeznaczamy dla każdego powiatu i każdej gminy (każdej z 2477 gmin) według obiektywnego algorytmu środki na inwestycje lokalne, na wszystko, co potrzebujecie w tym akurat czasie i na to, co wesprze też przedsiębiorców lokalnych – powiedział Mateusz Morawiecki.  

Premier zauważył też, że – według Komisji Europejskiej i Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju – mamy szansę na najszybsze wyjście z kłopotów, w które wpadł cały świat.

RIRM/PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl