fot. twitter.com/PremierRP | Krystian Maj/KPRM

Premier M. Morawiecki: 99,5 proc. osób objętych kwarantanną trzyma się ściśle procedur

99,5 proc. osób objętych kwarantanną trzyma się ściśle procedur – przekazał premier Mateusz Morawiecki. Dziś rano pod przewodnictwem prezydenta Andrzeja Dudy odbyło się posiedzenie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego.

Dzięki wprowadzonym przez rząd restrykcjom udaje się nieco spowolnić przyrost liczby zakażeń koronawirusem. Nie oznacza to jednak, że można przestać przestrzegać podstawowych zasad. Pozostańmy w domu. Narodowa kwarantanna to dziś priorytet – powiedział po spotkaniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego szef rządu.

Jednocześnie Mateusz Morawiecki wskazał, że niemal wszyscy objęci kwarantanną stosują się na jej zasad. 99,5 proc. – to jeden z najlepszych wskaźników w Europie.

Premier zaznaczył, że dyscyplina obywateli i skuteczne działanie państwa to sposób, aby Polska jak najszybciej poradziła sobie z epidemią.

– Znajdujemy ścieżki do realizacji pewnych funkcji publicznych, społecznych i gospodarczych, które są jednocześnie bezpieczne, utrzymują izolację w społeczeństwie, podtrzymują narodową kwarantannę. Jest to czymś niezwykle ważnym, bardzo dobrze świadczącym o zdolności naszego społeczeństwa do absorpcji zmian w tych bardzo trudnych okolicznościach gospodarczych – powiedział Mateusz Morawiecki.

Od soboty nie działają centra handlowe, restauracje, kina oraz muzea. Od poniedziałku w szkołach nie są prowadzone lekcje, zajęć nie prowadzą też uczelnie wyższe.

Coraz więcej szkół – blisko 80 proc. – korzysta już ze zdalnych mechanizmów zlecania zajęć i weryfikacji wiedzy u uczniów.

Według najnowszych danych MZ, liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce wzrosła do 325.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl