fot. Krystian Maj/KPRM

Premier M. Morawiecki: Kluczowe jest, żebyśmy w Polsce budowali system ochrony zdrowia oparty o najnowsze rozwiązania medyczne

Dla mnie jest rzeczą kluczową, żebyśmy w Polsce budowali system ochrony zdrowia oparty o najnowsze rozwiązania medyczne – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas wizytacji powstającego na Śląsku Centrum Badawczo-Wdrożeniowego Silesia-LabMed.

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach – to właśnie tu powstaje Centrum Badawczo-Wdrożeniowe Silesia-LabMed. Obiekt odwiedził wczoraj premier Mateusz Morawiecki.

– Dla mnie jest rzeczą kluczową, żebyśmy w Polsce budowali jeden z najnowocześniejszych systemów ochrony zdrowia, oparty o najnowsze rozwiązania medyczne. Żebyśmy budowali takie centra wdrożeniowe, jak właśnie to, tu, na Śląskupodkreślił szef rządu.

Budowa centrum jest możliwa dzięki środkom unijnym, ale również ze wsparciem funduszy krajowych, które – jak zapewnił premier – będzie kontynuowane.

– Środki krajowe są tutaj i będą zaangażowane w dużej wysokości. Wierzę w to, że właśnie zatrzymanie potencjału polskiej nauki, polskiej medycyny, jest przyszłością dla polskiej służby zdrowia, czymś, co wytyczy kierunek rozwoju nie tylko medycyny, ale też coraz potężniejszego sektora gospodarki narodowej, jaką jest szeroko rozumiana służba zdrowiawskazał Mateusz Morawiecki.

Wierzę, że Centrum będzie nie tylko dumą Śląska, ale także dumą całego kraju – akcentował premier.

TV Trwam News

drukuj