Wicepremier M. Morawiecki udaje się do Londynu i Cannes

Wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki spotka się dziś w Londynie z brytyjskim ministrem biznesu oraz weźmie udział w konferencji dla inwestorów instytucjonalnych. Jutro uda się na targi inwestycyjne MIPIM w Cannes i spotka się z unijnym komisarzem.

Dziś w Londynie Morawiecki spotka się z brytyjskim ministrem biznesu, innowacyjności i kompetencji Sajidem Javidem. Tematem rozmów będzie rynek cyfrowy, upraszczanie regulacji, swoboda świadczenia usług oraz sektor stalowy – poinformował resort rozwoju.

„Ponadto, wicepremier weźmie udział w konferencji organizowanej przez Bank PKO BP we współpracy z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie, dotyczącą rynku kapitałowego w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Jest to już czwarta konferencja tego typu, organizowana w Londynie dla inwestorów instytucjonalnych” – podało Ministerstwo Rozwoju.

Resort wyjaśnił, że celem tej konferencji jest promocja polskiego rynku kapitałowego i polskiej gospodarki wśród inwestorów zagranicznych, jak również przybliżenie perspektyw ich dalszego rozwoju.

Następnie w środę Morawiecki uda się do Cannes na targi inwestycyjne i branży nieruchomości MIPIM 2016. Tam weźmie udział w konferencji: „Poland and CEE Today: How to understand the new investment environment?” o sytuacji gospodarczej Polski, jej atrakcyjności inwestycyjnej i perspektywach, a także o pozycji naszego kraju w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Wicepremier odwiedzi też na targach stoiska polskich miast i regionów. Jak informuje MR, na tegorocznej edycji targów zorganizowane zostaną stoiska 38 polskich wystawców: miast, regionów, Specjalnych Stref Ekonomicznych oraz firm deweloperskich. Największą część polskiej ekspozycji stanowić mają prezentacje trójmiasta (Gdańsk, Gdynia, Sopot i Pruszcz Gdański), Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Poznania i Krakowa.

„Następnie odbędzie się spotkanie z komisarzem UE ds. gospodarki cyfrowej i społecznej Guntherem Oettingerem. Tematem spotkania będą plany rozwoju polskiej gospodarki oraz zagadnienia bieżącej agendy europejskiej, w tym polityka przemysłowa i jednolity rynek cyfrowy. Wicepremier weźmie udział także w spotkaniu z inwestorami i przedstawicielami globalnych funduszy inwestycyjnych. Jego celem jest promocja wśród inwestorów zagranicznych polskiego rynku kapitałowego” – czytamy w informacji polskiego ministerstwa.

Jak czytamy na stronie imprezy, trwająca 4 dni w Cannes 27. edycja targów MIPIM skupia najbardziej wpływowych graczy na międzynarodowym rynku nieruchomości z wszystkich sektorów; zacieśniane są kontakty i zawierane transakcje.

Tegoroczne targi MIPIM w Cannes odbędą się będą w dniach 15-18 marca.

PAP/RIRM

drukuj