Program „Rodzina 500 plus” pozytywnie wpłynie na polski PKB

Dzięki programowi „Rodzina 500 plus” wzrośnie PKB Polski – wynika z prognozy analityków banku Morgan Stanley. Według nich w 2016 roku PKB Polski może nawet o 0,4 proc. przekroczyć prognozowany wcześniej bilans.

Bezpośrednim powodem podniesienia szacunków jest rządowy program pomocy dla polskich rodzin, dzięki któremu zwiększą się wydatki gospodarstw domowych.

Do szacunków zachodnich ekspertów odniosła się premier Beata Szydło na konferencji poświęconej programowi „Rodzina 500 plus”.

– „Rodzina 500 plus” to jest zastrzyk dla polskiej gospodarki. Jeżeli dzisiaj czytamy, że jedna z agencji poprawia prognozę wzrostu PKB w 2016 roku dla Polski, to myślę, że też jest podstawą tego i to, że tylko w tym roku do polskich rodzin, do polskich obywateli trafi  ok. 17 mld zł. Te pieniądze znajdą się na rynku. Dzięki temu również będzie mogła szybciej, lepiej rozwijać się polska gospodarka. O to nam przecież wszystkim chodzi – mówiła premier Beata Szydło.

W raporcie dotyczącym regionu, oprócz Polski, analitycy podnieśli szacunki dotyczące PKB jedynie Węgrom. Pozostałe państwa mają utrzymać niezmieniony poziom, a w przypadku Ukrainy i Rosji może on znacząco spaść.

Morgan Stanley jest jednym z największych banków inwestycyjnych na świecie. Działa jako doradca finansowy dla największych firm, rządów oraz instytucji finansowych.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl