fot. PAP/Leszek Szymański

B. Szydło: politycy Koalicji Europejskiej wielokrotnie pokazali, że nie są wiarygodni

Politycy Koalicji Europejskiej wielokrotnie pokazali, że nie są wiarygodni – nie tylko nie dotrzymują słowa, ale też okłamują w wyborach – oceniła wicepremier Beata Szydło. Polacy mają prawo wiedzieć, jakie decyzje będą podejmowały ugrupowania po wyborach – dodała.

Na początku dzisiejszej konferencji prasowej został przedstawiony film, na którym – jak mówiła Beata Szydło – polityk PO Michał Szczerba, pytany, czy Koalicja Europejska wprowadzi związki partnerskie, odpowiada: „Jedyne co, to PSL może się wstrzymać, ale nie sądzę, bo rada PSL jest liberalna. Zresztą to będzie już po wyborach, więc oni nie będą już zabiegać o żaden elektorat”.

„Poseł PO z całą szczerością powiedział, jaka jest taktyka Platformy. Po wyborach już o żaden elektorat nie trzeba zabiegać” – powiedziała wicepremier.

Przypomniała również wypowiedź posła PO Rafała Grupińskiego, który – podczas sobotniego marszu „Polska w Europie” w Warszawie – został zapytany, co Koalicja Europejska zrobi z postulatem wprowadzenia związków partnerskich.

„My na pewno w tej sprawie będziemy działać progresywnie, ale po dwudziestym którymś października. Po prostu musimy prowincję przyciągnąć do głosowania. (…) Stąd też dzisiaj nie eksponujemy tego za bardzo. Może to Rafał (Trzaskowski – PAP) mówił w Warszawie, ale my już tego nie możemy mówić w Pleszewie czy Świebodzinie. Tam nas ludzie przepędzą. To jest problem” – odparł polityk Platformy.

„Kiedy Polacy dowiedzą się, jak rzeczywiście ci politycy podchodzą poważnie do elektoratu i to, co mówią jest zupełnie inne przed wyborami, a potem po wyborach robią co innego, to przepędziliby ich w ogóle” – stwierdziła Beata Szydło.

Jak podkreśliła, Polacy mają prawo wiedzieć, jakie są decyzje poszczególnych ugrupowań politycznych i jakie będą podejmowane decyzje po wyborach.

„Jeżeli dzisiaj jest tak wiele wątpliwości w bardzo ważnych dla Polaków sprawach, to Polacy mają prawo wiedzieć i pytać polityków, co zrobią po wyborach” – wskazała.

Według Beaty Szydło, PO i Koalicja Europejska „ma problem z dotrzymywaniem słowa”.

„Nie pierwszy raz mamy już taką sytuację, kiedy politycy tych ugrupowań, mówią co innego przed wyborami, a potem po wyborach robią, co innego” – zaznaczyła. Jako przykład podała, podniesienie wieku emerytalnego.

„To nie są politycy wiarygodni – wielokrotnie to pokazali (…). Nie tylko nie dotrzymują słowa, ale okłamują w wyborach” – oświadczyła wicepremier.

Pytała też Koalicję Europejską, czy jeśli ewentualnie po wyborach będą rządzili, to co zrobią z tzw. 13 emeryturą, którą wprowadził rząd PiS.

PAP/RIRM

drukuj