B. Szydło: Prezydent Warszawy powinna stawić się przed komisją weryfikacyjną

Premier Beata Szydło zapytana na konferencji prasowej o sprawę prezydent Warszawy podkreśla, że wszyscy jesteśmy równi wobec prawa. W ostatnich dniach przedstawiciele Platformy Obywatelskiej zaczęli namawiać Hannę Gronkiewicz-Waltz, aby stawiła się przed komisją.

To prawo panią prezydent (Hannę Gronkiewicz-Waltz) obowiązuje tak samo, jak każdego z nas, jak każdego obywatela i dla mnie nie ma tutaj w ogóle dyskusji. Natomiast kolejne postępy prac w tej komisji pokazują bardzo jasno, że ta patologia, która była w Warszawie, była mocno już rozwinięta, chroniona przez instytucje miejskie, przez najważniejszych urzędników w mieście, i dobrze, że minister Patryk Jaki, który w tej chwili jest szefem komisji, konsekwentnie realizuje założony cel i ta sprawa jest wyjaśniana – powiedziała prezes rady ministrów.

Dotychczas komisja weryfikacyjna nałożyła na prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz łącznie 37 tys. zł grzywien za niestawiennictwo przed komisją.

We wrześniu komisja oddaliła wnioski Hanny Gronkiewicz-Waltz o uchylenie części z tych grzywien. Prezydent stolicy odwołuje się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

15 września Urząd Skarbowy zajął na prywatnym rachunku bankowym prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz ponad 12 tys. zł.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl