fot. PAP/Radek Pietruszka

B. Szydło: Prezydent Warszawy powinna stawić się przed komisją weryfikacyjną

Premier Beata Szydło zapytana na konferencji prasowej o sprawę prezydent Warszawy podkreśla, że wszyscy jesteśmy równi wobec prawa. W ostatnich dniach przedstawiciele Platformy Obywatelskiej zaczęli namawiać Hannę Gronkiewicz-Waltz, aby stawiła się przed komisją.

To prawo panią prezydent (Hannę Gronkiewicz-Waltz) obowiązuje tak samo, jak każdego z nas, jak każdego obywatela i dla mnie nie ma tutaj w ogóle dyskusji. Natomiast kolejne postępy prac w tej komisji pokazują bardzo jasno, że ta patologia, która była w Warszawie, była mocno już rozwinięta, chroniona przez instytucje miejskie, przez najważniejszych urzędników w mieście, i dobrze, że minister Patryk Jaki, który w tej chwili jest szefem komisji, konsekwentnie realizuje założony cel i ta sprawa jest wyjaśniana – powiedziała prezes rady ministrów.

Dotychczas komisja weryfikacyjna nałożyła na prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz łącznie 37 tys. zł grzywien za niestawiennictwo przed komisją.

We wrześniu komisja oddaliła wnioski Hanny Gronkiewicz-Waltz o uchylenie części z tych grzywien. Prezydent stolicy odwołuje się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

15 września Urząd Skarbowy zajął na prywatnym rachunku bankowym prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz ponad 12 tys. zł.

RIRM

drukuj