fot. PAP/Radek Pietruszka

PiS wychodzi do obywateli w całej Polsce

W całym kraju mają się odbywać spotkania polityków Prawa i Sprawiedliwości z Polakami. Podczas nich parlamentarzyści będą tłumaczyć posunięcia rządu premier Beaty Szydło. Najnowsza akcja przebiega pod hasłem „Pozwólcie nam pracować”.

Specjalne konferencje odbyły się dziś, m.in. w Toruniu czy Białymstoku. Politolog, dr Lech Jańczuk mówi, że zmiana w komunikacji społecznej partii rządzącej z Polakami jest bardzo dobra z dwóch powodów:

– Do tej pory media, nie tylko polskie, ale i zagraniczne, bardziej dezinformowały niż informowały społeczeństwo polskie o działaniach rządu. Po drugie, Prawo i Sprawiedliwość powinna „uderzyć się w piersi” ze względu na fakt, iż marketing polityczny, czy komunikowanie polityczne ze społeczeństwem pozostawiało trochę do życzenia. W związku z tym społeczeństwo nie rozumiało zmian, które są wprowadzane na korzyść obywateli, m.in. ekspansywna polityka fiskalna, która spowoduje, że wszystkim nam zostanie w kieszeni więcej pieniędzy. Przez to pobudzi również popyt konsumpcyjny, co spowoduje obniżenie szarej strefy. Akcja PiS-u wyjścia do społeczeństwa jest jak najbardziej trafiona – podkreślił Lech Jańczuk.

Politolog zauważa, że polityka PiS-u różni się znacznie od działań poprzednich rządów. Np. w sprawach społecznych i ekonomicznych przechodzimy z nadmiernego fiskalizmu i wysokich podatków do większej dbałości o interesy obywateli niż o interesy korporacji zachodnich. Stąd też propozycja podatków dla banków czy hipermarketów.

RIRM

drukuj