fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Poseł P. Jaki: potrzeba zmian w każdym obszarze życia

Nowy rząd musi rozpocząć znaczące zmiany niemal w każdym obszarze życia w Polsce – powiedział na antenie Radia Maryja poseł Zjednoczonej Prawicy Patryk Jaki.

W południe Prezydent Andrzej Duda powołał członków Rady Ministrów oraz Beatę Szydło na jej prezesa. Andrzej Duda odebrał również przysięgę od nowej premier i członków nowo powołanego rządu.

Mam pełne poczucie współodpowiedzialności wraz z panią premier Beatą Szydło i ministrami jej rządu za sprawy naszego kraju, za sprawy naszej ojczyzny – zadeklarował w podczas uroczystości prezydent. Premier Beata Szydło zapewniła z kolei, że sprawy ojczyzny, Polek i Polaków, będą dla nowej władzy zawsze najważniejsze.

Poseł Patryk Jaki ocenia, że rząd będzie musiał przeprowadzić szereg zmian w kraju.

– Nowy rząd przede wszystkim musi rozpocząć zmiany w Polsce i to zmiany znaczące w każdym obszarze naszego życia, poczynając od osób najstarszych, od seniorów, którzy do tej pory przyglądali się tylko jak beneficjentami III RP byli tylko ci, którzy byli w różnego rodzaju układach. Najwyższy czas, żeby pomyśleć też o nich. Pamiętajmy też, że musimy w pierwszej kolejności walczyć o rodzinę, jako podstawową komórkę społeczną. Rodzinę, która była tłamszona przez wiele lat, również II RP, jako coś staroświeckiego, nienowoczesnego. Takimi epitetami definiowano to co jest najważniejsze – rodzinę – wskazuje poseł Patryk Jaki.    

Po uroczystościach w Pałacu Prezydenckim odbyło się powitanie premier Beaty Szydło w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. O 14.30 zaplanowane jest spotkanie szefowej rządu z nowo powołanymi ministrami.

RIRM

drukuj