Papież Franciszek spotkał się z osobami życia konsekrowanego

Proroctwo, bliskość i nadzieja – to trzy filary życia konsekrowanego – powiedział Ojciec Święty Franciszek. W  Auli Pawła VI w Watykanie na audiencji zgromadziło się 5 tys. osób konsekrowanych. Spotkanie odbyło się w przeddzień Światowego Dnia Życia Konsekrowanego. Transmisję przeprowadziły Radio Maryja i Telewizja Trwam.

W spontanicznym przemówieniu papież powiedział, że proroctwo polega na głoszeniu ludziom w swoim życiu rzeczywistości Boga i wskazywaniu drogi Jezusa. „To jest dar, o który powinniśmy prosić” – podkreślił Ojciec Święty.

Mówiąc o bliskości, papież zauważył, że osoby konsekrowane są oddane Bogu, ale nie po to, by oddalić się od ludzi, ale by być bliżej nich i rozumieć ich życie i problemy.

Z kolei nadzieja – jak powiedział Ojciec Święty Franciszek – jest wielkim wyzwaniem nowych powołań, o które trzeba się modlić.

– Nigdy nie zapominajcie o proroctwie, o bliskości. Nie zapominajcie, że waszym najbliższym bliskim jest brat i siostra we wspólnocie. Nie zapominajcie o nadziei, ponieważ Pan da nowe powołanie, jeżeli będziemy mieli nadzieję, jeżeli będziemy się modlili. Nie zapominajcie w modlitwie o mnie. Módlcie się za mnie nieustannie – mówił Franciszek.

Jutro w Watykanie Ojciec Święty Franciszek będzie przewodniczył Mszy Świętej na zakończenie roku życia konsekrowanego.

Dzień Życia Konsekrowanego ustanowił w 1997 roku Ojciec Święty Jan Paweł II.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl